מעברים נגב-צפוני

דיני עבודה וזכויות עובדים

דיני עבודה וזכויות עובדים

מעברים נגב צפוני מגיש לכם כתבות מקצועיות ומידע שחשוב שכולנו נידע בנושאי דיני עבודה וזכויות עובדים במקום העבודה.

כאן תמצאו מידע רב בנושאי דיני עבודה וזכויות עובדים : יחסי עובד מעביד, לשום הרע במקום העבודה, הפליית נשים,

פערי שכר בין מגדרים, פיטורי עובדים, הנהלות תקינה בקבלת עובדים לעבודה ועוד.

** הכתבות  נכתבו ע"י עורכי דין ואנשי מקצוע בתחומי התעסוקה, מעברים אינם אחראים להמלצות הניתנות בכתבות**

יחסי עובד מעביד

יחסי עובד- מעביד

התנהלות חוקית של מקום העבודה נלקחת לעיתים כמובנת מאיליה אך לא תמיד כך הדבר ועלינו לעמוד על המשמר ולבדוק שאכן משולמות לנו כל זכויותינו. גם אם אנחנו יוזמי המעבר, עלינו לפעול במסגרת החוק, דבר שלא תמיד קל לעשותו, כאשר הכעס על מקום העבודה תופס מקום. על מנת להתחיל ולענות על השאלות המשפטיות הקשורות במעברים התעסוקתיים, נענה תחילה על שאלת היסוד במשפט העבודה:

מהם יחסי עובד מעביד?

לכתבה המלאה לחצו כאן

 

לשון הרע במקום העבודה. שיימינג

לשון הרע במקום העבודה

האינטרנט בכלל והרשתות החברתיות בפרט כך גם הווטסאפ ושאר ערוצי התקשורת, יצרו את האפשרות המבורכת להפצת דעת הקהל. לכאורה, דמוקרטיה במיטבה, אך, יש גם צד אחר לעניין, בו דברים נאמרים ומופצים בתפוצה רחבה, ופגיעתם קשה. 

דברים שנאמרים במסגרת יחסי עובד מעביד בין עובדים למעסיקים או מנהלים ולעיתים למעסיקים לשעבר ולהפך עלולים להוות לשון הרע ובמקרים מסוימים עשויות להקנות למי מהצדדים עילה מוצדקת להגשת תביעה בגין לשון הרע בבית הדין לעבודה.

לכתבה המלאה לחצו כאן

 

 

שופכים אור על תלושי השכר

איך מבינים מה כתוב בתלושי השכר?

בואו נשפוך קצת אור על החידה עליה רבים מאיתנו מתקשים לענות, וחלקנו אפילו פוחדים לנסות... תלוש השכר!!!

כן, זה כסף שלנו, עבדנו קשה בשבילו, אבל, לא תמיד אנו יודעים ומבינים מהו מבנה השכר החודשי שלנו, כמה מסים אנו משלמים, כמה המעסיק ואנחנו מפרישים לקרנות פנסיה וכיצד מחושבת משכורת הנטו שלנו. הפעם נסקור את תלוש השכר שלנו (או לפחות את מרכיביו העיקריים).

לכתבה המלאה לחצו כאן

 

אפליית נשים במקום העבודה

אפליית נשים במקום העבודה

למעשה אי השוויון בין נשים לגברים בשוק העבודה הוא בעל שורשים היסטוריים עמוקים, הנעוצים בהנחות חברתיות, אידיאולוגיות ופוליטיות בדבר מקומן של נשים בבית והוצאתן ממעגל החיים הציבוריים-פוליטי. לאור זאת, חוקקה הכנסת את חוק שיווי זכויות האישה בשנת 1951, בניסיון למגר את תופעת האפליה כלפי נשים בעולם עבודה.

לכתבה המלאה לחצו כאן

 

אפלייה במקום העבודה

אפלייה במקום העבודה

מחשבות על אפליה מדינת ישראל היא מדינה מורכבת, רב לאומית, רב דתית, מגוונת מבחינה פוליטית ומרובדת חברתית. הבדלים אלו ואחרים, הגם שהם אלו הגורמים לנו להיות המדינה המעניינת, היפה והמשוגעת שאנו, מביאים איתם גם אלמנטים אחרים, פחות נעימים, של דעות קדומות, שנאה וגזענות.

בישראל קיים מערך חקיקה נרחב נגד אפליה על רקע גזע, דת, אמונות פוליטיות וכנגד גזענות והסתה לגזענות - במגילת העצמאות מופיעה ההכרזה כי "מדינת ישראל תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין".

לכתבה המלאה לחצו כאן

 

התחזות לאחר

התחזות לאחר

זה קורה לא אחת בחיינו האישיים והמקצועיים. אנחנו מנסים להתקדם אך משהו בתוכנו עוצר אותנו והתחושה שחסרה לנו תכונה מסוימת, שאולי אם היינו "קצת יותר כמו מישהו אחר" מנקרת בתוכנו. ומה קורה כאשר אנחנו מחליטים בכל זאת לנסות את זה, להיות אותו מישהו אחר?

 מה קורה כאשר ההתחזות שלנו פוגעת באחרים? ובפרט, מה קורה כאשר אנו מתחזים לאדם אחר, בעולם העבודה? האם התחזות היא תמיד עבירה פלילית? התחזות לאחר אינה בהכרח עבירה פלילית וההבדל בין התחזות תמימה לאחת שאינה כזאת, טמונה בכוונת המתחזה.

לכתבה המלאה לחצו כאן

עושים סדר בתהליך הקבלה לעבודה

עושים סדר בתהליך הקבלה לעבודה

מה מותר, מה אסור וכמה זמן יש למעסיק לחזור אליכם עם תשובה

אז החלטת להחליף עבודה, להתקדם, לעשות את הצעד ולאחר התלבטויות והתייעצויות הכנת ושלחת

את מסמך קורות החיים שלך למעסיק שבחרת. ועכשיו מה? מחכים? עד מתי?

ואם אתם מעסיקים והחלטתם להעסיק אדם נוסף בעסק, פרסמתם מודעת דרושים וקיבלתם עשרות מסמכי קורות חיים. חלקם רלוונטיים וחלקם, לא. מה עכשיו? האם לענות לכולם? האם להגיב לכל מי ששלח? מתי? איך?

כחלק ממערכת חוקי העבודה המסדירים את זכויותיהם וחובותיהם של עובדים ומעסיקים חוקק גם חוק המסדיר את נושא הקבלה לעבודה, חוק הודעה לעובד ולמועמד לעבודה (תנאי עבודה והליכי מיון וקבלה לעבודה)

לכתבה המלאה לחצו כאן

 

עובדים סביב השעון

עובדים מסביב לשעון 

רוב מקומות העבודה נקבע שעון נוכחות האוסף את נתוני הכניסה והיציאה של העובדים אל מקום העבודה. במקומות עבודה רבים, בכל המגזרים, הותקן בשנים האחרונות שעון נוכחות ביומטרי.

המעבר לשעון כזה בא את העברת כרטיסי הנוכחות לאדם אחר להחתמה, בזמן שהם/ן עצמם/ן כבר עזבו את מקום העבודה (או שעדיין לא הגיעו אליו) וזאת על מנת לרשום לזכותם/ן יותר שעות עבודה מאשר עבדו בפועל.

לכאורה, מדובר בצעד יעיל וחסכוני. אך בפועל, עניין השעון הביומטרי מעסיק את בתי הדין לעבודה בשנתיים האחרונות.

לכתבה המלאה לחצו כאן

פערי השכר בין נשים לגברים.

פערי שכר בין נשים לגברים

איסלנד, ארץ קרחונים והרי געש, 7 שעות טיסה מהביצה הישראלית, היא מדינת אי בצפון האוקיינוס האתלנטי. צפיפות האוכלוסין בה היא מהנמוכות בעולם ורוב התושבים גרים בעיר הבירה בעלת השם הבלתי אפשרי 'ריקיאוויק'. אבל הפעם נדבר על סופה אחרת שמתפרצת לה באיסלנד אחת לעשור והיא לא סופת רוח, שלג או לבה בוערת זהו כמובן סופת מחאת הנשים הגדולה!

לפני 40 שנה, ביום שישי 24/10/1975 יצאו נשות איסלנד ממקומות העבודה שלהן לעצרת שהתקיימה בכיכר המרכזית של ריקיאוויק. 25,000 נשים, עזבו הכל, בדיוק בשעה 12:00 בצהריים, והגיעו אל הכיכר למחות על פערי השכר בין נשים וגברים באיסלנד.

לכתבה המלאה לחצו כאן

 

את בהריון, דעי את זכויותך

את בהריון? דעי את זכויותיך! 

את בהריון? מזל טוב! לצערנו, השמחה הגדולה מלווה שחששות כבדים הקשורים לביטחון התעסוקתי שלך.

ואם את רוצה להתקבל לעבודה חדשה? האם חלה עליך החובה לספר בראיון העבודה על הריונך?

דיוק מסיבה זו סעיף 9 לחוק קובע כי במידה ואדם טוען לאפליה בשל הפרת הוראות חוק זה, נטל ההוכחה מונח על כתפיו של המעביד.

במילים אחרות, כאשר מעביד טוען כי לא מדובר באפליה אלא בצעד מתבקש בשל אופיו ואו מהותו של התפקיד, עליו חל הנטל להוכיח טענותיו עליו חל הנטל ולא על העובד.

לכתבה המלאה לחצו כאן

זכויות הוריות לפתיחת שנת הלימודים

זכויות הוריות לפתיחת שנת הלימודים

עדיין לא נגמר החופש הגדול ולמעשה השבועיים שלפנינו הם האינטנסיביים ביותר,

כל מערכות החינוך סגורות והילדים בבית. ואתם? בבית עם הילדים? עובדים ומנסים לתפעל בשלט רחוק? נוסעים לחופשה משותפת?

גם אם הקיץ עדיין כאן, הרי ששנת הלימודים מציצה כבר מעבר לכתף וזה זמן מצוין להבין מהן זכויותיהם של הורים עובדים.

לכתבה המלאה לחצו כאן